روش‌های درست نگهداری از روشویی سرامیکی​

روشویی پرکاربردترین محصول بهداشتی سرویس‌های بهداشتی منازل و محل کار شماست. شستشو و مراقبت از نوع سرامیکی آن، فارغ از اینکه روکابینتی باشد یا پایه‌دار یا دیواری، ساده است؛ اما اگر همین نکات ساده درست انجام نشود، طول عمر محصول را کاهش می‌دهد و کارکرد آن را ضعیف می‌کند.

در ادامه درباره نحوۀ شستشوی روشویی و نکات مربوط به مراقبت از روشویی سرامیکی بیشتر بخوانید.

نحوۀ شست‌وشوی صحیح روشویی

روشویی یکی از پراستفاده‌ترین وسایل خانه‌های ماست. ما هرروز روزی چندبار دست یا صورت‌مان را داخل آن می‌شوییم و حتما برای ما مهم است که روشویی سالم و تمیزی داشته باشیم.

نکتۀ مهم این است که تمیزکردن روشویی باید به طور منظم انجام شود؛ به‌خصوص اگر سرامیکی باشد و سفیدرنگ.

هریک از شما ممکن است روشی خاص برای شستشوی روشویی سرامیکی داشته باشید؛ اما آنچه در اینجا می‌خوانید کارآمدترین روش نگهداری روشویی است که، علاوه بر بهداشت، عمر روشویی سرامیکی را افزایش می‌دهد.

 

۱- استفاده از شوینده‌های طبیعی

لیمو، جوش‌شیرین و سرکه، به راحتی، در خانه‌های ما ایرانی‌ها یافت می‌شود. برای تمیزکردن روشویی می‌توانید از همین مواد طبیعی، یعنی لیمو، جوش شیرین و سرکۀ سفید استفاده کنید. لیمو خاصیت باکتری‌کشی دارد و می‌تواند لکه‌های سخت را از بین ببرد و روشویی سرامیکی را سفید کند. ترکیبی از لیمو ، جوش شیرین و سرکه معجزه می‌کند.

جوش شیرین را همه‌جای روشویی بریزید و آب لیمو را روی آن اسپری کنید؛ به طوری که پودر مرطوب شود. سپس با دستمال با یک اسکاچ نرم روشویی را تمیز کنید. بعد از اینکه همه‌جای روشویی را اسکاچ کشیدید آن را با سرکه بشویید.

اگر بوی سرکه شما را اذیت می‌کند، آن را با آب بشویید. این مواد می‌توانند مسیر تخلیۀ آب را هم، در صورت گرفتگی، باز کنند. همچنین این مواد طبیعی شیرآلات را هم جلا می‌دهند.

 

۲- استفاده از سفیدکننده

اگر روشویی برای مدتی طولانی تمیز نشده باشد، رنگ آن به زرد یا قهوه ای تغییر می‌کند. در این صورت سفیدکردن روشویی با مواد طبیعی کار سختی خواهد بود. در چنین شرایطی برای شستن روشویی از سفیدکننده‌های شیمیایی مثل وایتکس استفاده کنید. سفیدکننده روشویی را تمیز و آن را ضدعفونی می‌کند. اشکال این روش این است که فقط برای خود روشویی مناسب است و استفاده از آنها برای شیرآلات منجر به تغییر رنگ آنها خواهد شد.

 

مراقبت از روشویی و افزایش طول عمر محصول

برای اینکه روشویی شما همیشه سفید باشد، جرم نگیرد و عمر طولانی داشته باشد لازم است دو نکته را رعایت کنید. اولا یک برنامۀ شستشوی منظم داشته باشید، ثانیا مرافب باشید که روی محصول اجسام سنگین قرار ندهید.

سؤالات متداول

برای شست‌وشوی محصولات کُرد بهتر است از چه نوع شوینده‌هایی استفاده شود؟

برای شستشوی روشویی می‌شود از تمامی شوینده‌های استاندارد در بازار استفاده کرد.

آیا می‌توان قطعات چینی بهداشتی کُرد را با سیم‌های ظرف‌شویی تمیز کرد؟

استفاده از سیم ظرف‌شویی برای هیچ‌یک از محصولات چینی بهداشتی توصیه نمی‌شود و بهتر است از ابر، اسفنج و اسکاچ استفاده کرد.

  •