راهنمای خرید روشویی مناسب

روشویی عنصر مهمی در زیبایی معماری سرویس بهداشتی یا حمام است. اگر مدل، اندازه و جنس مناسبی خریداری و نصب نشود، تعویض دوباره و تغییر معماری فضا کار ساده‌ای نیست. پس از آشنایی با انواع روشویی و انتخاب مدل مناسب هنگام خرید محصول هم نکاتی را در نظر بگیرید.

این راهنما برای خرید روشویی خوب و مناسب برای شما آماده شده است.

انواع روشویی

روشویی‌های سرامیکی که بعضی اوقات دستشویی هم به آن گفته می‌شود ۳ نوع اصلی دارند:

  • پایه‌دار (یک‌تکه یا دوتکه)

  • وال‌هنگ یا دیواری

  • روکابینتی

PB-Daphne-01

پایه‌دار

روشویی‌های پایه‌دار روشویی‌هایی هستند که پایۀ آنها روی زمین قرار گیرد و از یک طرف به دیوار متصل می‌شوند. آنها ممکن است دوتکّه یا یک‌تکّه باشند.
روشویی‌های یک‌تکّه، یکپارچه هستند؛ یعنی پایه و روشویی به هم متصل است.

WHB-Floria-01

دیواری

روشویی‌های دیواری یا وال‌هنگ، به دیوار نصب می‌شوند، گاهی نیم‌پایه هم گفته می‌شود. آرتا، کانسپت، ورونیا و فلوریا ۴ مدل این نوع روشویی هستند.

روشویی دیواری، به خاطر نصب روی دیوار، به شست‌وشوی راحت سرویس کمک می‌کند.

CB-Lindaa-01

روکابینتی

روکابینتی روی کابینت سرویس بهداشتی نصب می‌شود و لوله و اتصالات آن داخل کابینت پنهان می‌شود. روکابینتی‌ها خودشان در ۴ نوع تولید می‌شوند:

Countertop  |   Semi Countertop  |  Inset  |  Semi Recessed

انواع روکابینتی

CB-Veronica-03

Countertop

روکابینتی‌های Countertop یا روکار نوعی از روشویی هستند که به طور کامل روی کابینت سوار می‌شود و اتصالات آن داخل کابینت قرار می‌گیرد.

SCB-Sadaf-01

Semi Countertop

روکابینتی‌های Semi Countertop نوعی از روشویی هستند که روی کابینت‌ نصب می‌شوند و قسمتی از آنها داخل کابینت قرار می‌گیرد.

CB-Daphne-03

Inset

‌روکابینتی‌های Inset یا توکار آن نوع از روکابینتی است که داخل کابینت کار گذاشته می‌شوند و لبه‌های آن هم‌سطح با صفحۀ کابینت قرار می‌گیرد.

SRB-Arta-01

Semi Recessed

‌روکابینتی‌های Semi Recessed آن نوع از روشویی هستند که داخل کابینت نصب می‌شوند و مقداری از لبه جلویی آن بیرون از کابینت قرار می‌گیرد.

ویژگی‌های یک روشویی مناسب

«هنگام» خرید به چه نکاتی دقت کنیم؟

روشویی باکیفیت، علاوه بر زیبایی، خوش‌ساخت است، یعنی هنگام استفاده از آن آب به این و آن طرف نمی‌پاشد و آب با سرعت مناسب به سمت خروجی کف روشویی جریان پیدا می‌کند.

اما روشویی سرامیکی خوب ویژگی‌های دیگری هم دارد که باید هنگام خرید به آنها دقت کنید:

CB-Anthurium-f-01

شفافیت لعاب

لعاب شفاف موجب درخشندگی و زیبایی محصول می‌شود. شفافیت وابسته به استفاده از مواد مرغوب و شرایط پخت مناسب است. وضوح تصویر انعکاسی از یک شیء، معیار مناسبی برای شفافیت محصول است؛ یعنی میزان شفافیت لعاب از میزان برگشت نور تابیده‌شده به محصول اندازه‌گیری می‌شود. اگر محصولات مختلفی از چینی بهداشتی، زیر نور کافی قرار گیرند شفافیت لعاب آنها با چشم معمولی قابل‌تشخیص قابل‌مقایسه است.

سطح لعاب

سطح لعاب مرغوب صاف و یک‌دست است. محصول باکیفیت، چنانچه زیر نور کافی قرار بگیرد، کاملاً صاف و یکدست و صیقلی، بدون موج و ناهمواری، فرورفتگی یا برآمدگی است.

لعاب مناسب جرم‌گیر نخواهد بود و پس از استفاده مکرر به راحتی تمیز می‌شود.

بهداشتی‌بودن محصولات

دقت کنید که نقاط بیشتری از محصول لعاب خورده باشد. برندهایی مثل چینی‌کُرد حتی قسمت‌هایی از محصول را که در معرض دید نیستند، لعاب‌کاری می‌کنند (مثل مسیر خروجی آب که زیر کف‌شور استیل قرار دارد و دیده نمی‌شود).

همچنین لعاب بهداشتی ساختار شیشه‌ای دارد. هنگام خرید می‌توانید مداد یا ماژیک وایت‌برد را روی لعاب بکشید و سپس با دستمال پاک کنید. اگر لکه، بدون برجا گذاشتن هیچ‌گونه اثری، پاک شد، سطح لعاب بهداشتی است.

پیچیدگی یا تابیدگی

محصولات چینی بهداشتی ممکن است، در اثر استفاده از مواد نامرغوب و پخت نامناسب، تاب بردارند و نامتقارن شوند. محصول چینی بهداشتی مرغوب، باید کاملا متقارن باشد. پیچیدگی محصول روشویی موجب ایجاد اشکالاتی در نصب و عملکرد می‌شود.

علاوه‌براین، باعث ایجاد آب‌ماندگی و رسوب جرم و املاح در بعضی محصولات شود. با نگاه‌کردن به محصول از زوایای مختلف این نکته را بررسی کنید. برندهای معتبر محصولات دارای تابیدگی را به بازار عرضه نمی‌کنند.

میزان جذب آب

طبق استانداردهای بین‌المللی، میزان جذب آب برای محصول چینی باید کمتر از نیم‌درصد باشد. اگر میزان جذب آب در روشویی‌های بهداشتی بالا باشد، باعث تجمع آلودگی، رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها و درنتیجه بوی بد می‌شود. حتی ممکن است جذب آب و انبساط بدنه، باعث ترک شود و به‌مرورزمان روشویی را بشکند.

بسته‌بندی مناسب

محصولات چینی، ظریف و شکننده هستند. بنابراین بسته‌بندی آنها باید طوری باشد که هنگام حمل‌ونقل کمترین آسیب را ببیند؛ به‌ویژه اینکه ممکن است در اثر آسیب، ترک‌هایی در محصول ایجاد شود که در هنگام خرید و نصب قابل‌مشاهده نیستند و به‌مرورزمان موجب شکستن آن شوند.

تنوع مدل

هنگام خرید به تنوع مدل‌های برند دقت کنید. بالا بودن تنوع مدل‌های تولیدی یک شرکت چینی بهداشتی، نشان‌دهندۀ قدرت آن برند است و قدرت انتخاب مشتریان را با سلائق مختلف افزایش می‌دهد.

سؤالات متداول

تعداد پانچ در روشویی به چه معناست؟

محلی روی صفحۀ روشویی تعبیه شده است تا شیر بهداشتی به درستی و صحیح بر روی آن نصب شود. این محل ممکن است صرفاً تک پانچ برای شیرهای تک‌پایه یا دو پانچ برای شیرهای بهداشتی دو قلو یا دو پایه تعبیه شده باشد.

چینی‌کُرد چه مدل روشویی‌هایی دارد؟

برای مشاهدۀ محصولات چینی‌کُرد به صفحۀ روشویی مراحعه کنید.

محصولات چینی‌کُرد را از کجا می‌توان خرید؟

محصولات چینی‌کُرد را می‌توان از نمایندگی‌های چینی‌کُرد و فروشگاه‌های لوازم ساختمانی معتبر خرید.

برای دریافت شمارۀ تماس و آدرس نزدیک‌ترین نمایندگی با شمارۀ زیر (واحد فروش) تماس بگیرید:

۰۲۱-۸۸۵۲۳۳۳۳